DAR GELİRLİ ANKARALI ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

DAR GELİRLİ ANKARALI ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN TALİMATIYLA DAR GELİRLİ AİLELERİN ÇOCUKLARINA EĞİTİM DESTEĞİ SAĞLANACAK-İLK ETAPTA PİLOT BÖLGE OLARAK SEÇİLEN ALTINDAĞ’DA YAŞAYAN VE EKONOMİK DURUMU İYİ OLMAYAN BİNLERCE ÇOCUĞUN SERVİS ÜCRETLERİNİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARŞILAYACAK

-BÜYÜKŞEHİR’E AİT TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANAN ÖĞRENCİLERE İSE ANKARAKART BAKİYESİ YÜKLENECEK
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te okuyan öğrencilere su faturalarından ulaşıma kadar verdiği destek sözlerini birer birer yerine getiriyor.
 
         Maddi durumu olmayan ailelere sosyal yardımların devam edeceğini açıklayan Başkan Yavaş, kısa süre içinde kart sistemine geçilmesiyle bu ailelerin çocuklarına ulaşım desteği sağlayacaklarını söyledi.
 
ALTINDAĞ BÖLGESİ PİLOT SEÇİLDİ
 
         Başkan Yavaş, pilot bölge olarak seçtikleri Altındağ’da binlerce çocuğun servis ücretlerini karşılayacaklarını ifade etti.
 
         Ocak ayından itibaren dağıtılması planlanan yardım kartlarıyla vatandaşların marketten ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapabileceğini vurgulayan Başkan Yavaş, su parasının ve 52 binişlik otobüs biletinin de bu karta yükleneceğini açıkladı.
 
ÖĞRENCİLERE ANKARAKART BAKİYESİ DE YÜKLENECEK
 
         Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında bölgede yaşayan dar gelirli ailelerin çocuklarının servis ücretlerinin ödenmesinin dışında toplu taşıma araçlarını kullanan öğrencilere de ANKARAKART bakiyesi yüklenecek.
 
         Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardımlarından yararlanan ailelerin içinde 6 bin 553 öğrencinin otobüs kartı ücretsiz karşılanacak.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...