1453 DERNEĞİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

1453 DERNEĞİ VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Her nedendir bilinmez tarih, kültür, bayrak, vatan-millet ve de gençlik denilince tüylerim ürperirdi eskiden.. Şimdilerde aynı zamanda göz yaşlarımı da tutamaz oldum. Bir yiğit çıkıyor adı Serkan Ülker… Etrafını oluşturuyor bin bir özelliği ve güzelliği bulunan gençler ve genç düşünceye mensup kardeşlerimizle..

  • Bu kardeşimizi şahsen tanıyorum. Mütevazi, karakter yapılı, dik duruşlu ve de her halinden belli oluyor üstün özelliklere sahip olduğu. Bir başka ifade ile, özlemini çektiğimiz ve benim sık sık hayırlı insanlar ve gençler için kullandığım ‘ Anadolu delikanlısı.. ‘  Tam da sayın Serkan Ülker için kullanılabilecek bir ifade.
  • 1453 denilince hemen aklıma merhum Fatih Sultan Mehmet gelir. O’nun kıratı, kıratın üstündeki duruşu, bir çağın kapanması ve yeni bir çağın açılmasına vesile olan İstanbul’un fethi geliyor aklıma. Bu duygu içinde tarihi kokluyorum burnumun direkleri kırılırcasına… O ne büyük kumandan Yarabbi ve o ne büyük asker, ne güzel bir koku salmış ki misk-i amber gibi.  Bacaklarımın bağı çözülüyor adeta… Gönlümde inanılmaz bir huzur ve yeniden hayata tutunma gücünü buluyorum kendimde.
  • Övünüyorum, gururlanıyorum 1453’leri hatırladıkça, bu duygu ve düşünceleri yaşatan nesillerin mevcudiyetini gördükçe. Sığmıyorum kalıbıma, geniş ufuklara kulaç atasım geliyor. Hele ki onların (son günlerde çirkinleştikçe çirkinleşen) politika sahnesinde yer almamalarını duydukça…
  • Lider derler ya hani… Bizim alemimizde genel başkanlar var ama liderler yok . Bizim güzergahımız mahsun ve yalın.. Birlik ve dirliğimizi sağlayacak, dik duracak ama tefrika yaratmayacak. Yalan, riya, israf, kibir, ve partizan bir yapı oluşturmayacak liderlere ve hatta genel başkanlara ihtiyacımız var elbette.. Her ne kadar ümitsizliğe düşmüşlerin kervanında yer almamız için gayret gösterenler olsa da, bizim hayallerimiz başka. Biz gelecekten ümitli, Hakk için halka hizmet etmeyi ibadet sayan, bu yolda hiçbir eziyetten çekinmeyen, korkmayan, batıl düşüncelilerin fikirleri karşısında dilsiz şeytan olmayan bir zümrenin mensupları olma yolundaki gayretimiz ( Cenab-ı Hakk’ın izni ile ) devam edecektir.
  • Değerli kardeşim Serkan Ülker ve arkadaşlarının organize ettiği bir toplantının yankıları Başkentimiz Ankara’yı bir nevi aydınlığa kavuşturdu. Mutluluğumuz cümlelerle, satırlarla, mısralarla, heceler-vezinlerle, kafiyelerle anlatılamaz.

Bu manada sözü, bir ‘ haber -yorum ‘ ile olayı gündeme taşıyan, değerli üsdat , Tarihçi, Araştırmacı-Yazar sayın İsmail Uçakçı’ya bırakıyor, geleceğimize ışık tutan tüm emektar kardeşlerimize sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

     MEHMET AKYOL     

EVLÂD-I FATİHANLAR HARİKA BİR KUTLAMA YAPTILAR…!!!

Oğuz Ata, Alper Tonga’nın Torunları, Yüce Peygamberimizle hasbi hal eylemiş Avşar Beyi Ebu’l Müslim Horasan-i’nin dindaşları, Başbuğ Alparslan’ın Dava Arkadaşları;

Kuruluşlarının İkinci Yılını Kutladılar:

Yüce Peygamberimizin “İstanbul Ne Güzel Şehir, Onu Alan Asker Ne Güzel Asker, Onu Fetih Eden Komutan Ne Güzel Komutan” methiyesine mashar olmuş Oğuz, Kayı Boy Beyi Fatih Sultan Mehmet’in adını taşıyan 1453 Gençlik Derneği Üyeleri.!

Başkent’in Metropol İlçesi Keçiören’in en büyük salonu olan Neşet Ertaş Kültür Merkezi salonunun binlerce üyesi ve seveniyle tıka basa doldurdular: Bozkurt yürekli Oğuz Türkmen/Yörük/Çıtak Evlatları.!

Kuruluşlarından bu güne daha iki yıl geçmesine karşı tüm Ankara İl ve ilçelerinde teşkilatlınmışlar; böylesi devasal salonları iftar, şölen, kutlamalarla doldurur olmuşlar: Başkentimizin ve Türkiye’mizin kanayan yarası durumuna gelmiş Madde Bağımlılığı gibi toplumsal meselelere el atmışlar: Başkentlimizin bu sorunları bertaraf edebilmesi için çıkarttıkları dergi, yaptıkları toplantı ve sosyal aktivitelerle bu meselenin halli konusunda bir dizi çalışma içerisine girmişler.!

Hiçbir parti, kurum, kuruluş, dernek, vakıf, tarikat, cemaat ve kişilerin etkisinde kalmadan “Vatanının birliği, milletinin bölünmez bütünlüğü, Cumhuriyet değerlerinin korunup, kollanması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda faaliyetlerini sürdüren Evlad-ı Fatihan, diğer bir anlatımla 1453 Gençlik Derneği Başkanı Serkan Ülker Beyefendi başta olmak üzere yönetimine ve üyeleri var olsun.!

Başkent Çorumlu Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu olarak geniş katılım sağladığımız kutlama şöleninde diğer konuklara olduğu gibi biz Çorumlulara da büyük ilgi gösteren; Altındağ MHP eski Teşkilat Başkanı, Hüseyingazi Ülkü Ocağı eski Başkanı, Yüksekyayla köyü Sosyal Yrd. Drn. Başkanı, Platformumuz Altındağ İlçe Başkanı ve 1453 Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı başkanımız İhsan Ünlü beye ayrıca teşekkürlerimizi bir borç bilir. Başarılarının devamını diler ve her daim yanında olduğumuzu bildiririz.!

Araştırmacı Yazar

İsmail UÇAKCI

Çorumlu Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu Başkanı.

---------------------------------   

1453 Gençlik Derneği Başkanı Serkan Ülker ‘in dernekle ilgili açıklaması

Gençlik derneğimizin, ülkemiz ve milletimiz nezdinde tüm dünya gençliğine hayırlı olmasını dilerim.

Değerli kardeşlerim, öncelikle belirtmek isterim ki; 1453 Gençlik Derneğimiz, hiçbir kurum, kuruluş, siyasi parti veya sivil toplum kuruluşlarının bünyesi altında oluşturulmamıştır.

1453 Gençlik Derneği; Ülkemizin, vatanımızın ve gelecek nesillerimizin teminatı olan gençlerimizi birliğimiz altında toplayıp gençlerin dertleri ile dertlenen, karşılık beklemeyen insanlar tarafından kurulan bir dernektir.

Derneğimiz 29 Ekim 2017 Tarihinde bir avuç gönül insanları tarafından kurulmuştur. Gençlerimizin birlik ve beraberliğinin önemini belirlemesi için, sorun ve sıkıntılarını duyurabilmesi için, vatan ve millet bilincinde yetişmeleri için, her türlü kötü yollardan gençlerimizi alıkoymamız için, sosyal buhranlarını aşmasına yardımcı olmak için ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacı ile bu yola çıktığımızın bilinmesini istiyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün dediği gibi “Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” Gençlerimizin milli ve manevi şuurda gelişmesine katkıda bulunmak, ahlaklı, dürüst ve ülkemizin değerlerine sahip çıkacak bir gençlik yetiştirmek temel amacımızdır.

Kardeşlerim; Derneğimizin 29 Ekim 2017 Tarihinde tohumunu attık ve büyük bir hızla yeşermektedir. Gençliğimizin gölgesi altında tüm Türkiye’yi kucakladığımız tarihi bir gündür.

Değerli 1453 Gençlik Derneği üyelerimiz; Dünya’da bulunduğumuz coğrafya da gözyaşı ve kana izin vermeyen bir neslin devamı olan bir milletiz. Bu 600 yıllık o muhteşem dönemin yükselişini sağlayan çağ açıp çağ kapatan genç Fatihler yetiştirmek için güçlü bir Türkiye için gençlere ihtiyacımız var.

Bu kutlu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun.

Vizyon

Bu topraklar için ağır bedeller ödeyen yiğit ecdadımızın bizlere emanet ettikleri bu aziz vatanımızı, kutsal değerlerimizi onların bir emaneti bilerek kanımızın son damlasına kadar muhafaza etmek, vatanına, milletine faydalı katkı sağlayacak, gençler yetiştirmek öncelikli prensimizdir.

MİSYON

Ecdadımız Anadolu’yu fethetti, bizde 1453 Gençlik Derneği olarak gönülleri fethedeceğiz. Bu bakımdan biz de geçmişten ilham alarak geleceğe emin adımlarla yürümek için 1453 İstanbul’un fethi ruhunu misyonumuz olarak belirledik.

Serkan ÜLKER

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...